Festiwalowicze i Festiwalowiczki!

 

Ulica daje możliwość wyrażania siebie, często zastępuje artystom scenę. Podczas festiwalu MIASTOmovie 6 spotkamy się z różnymi gatunkami muzycznymi i tanecznymi (ambient, rap, juke, house, juke, folk). Cały program spaja kontekst miasta i ulicy. Będziemy słuchać ulicznych dźwięków głównie w Recepcji – przestrzeni Strefy Kultury Wrocław w podwórku Ruskiej 46, ale także na ulicy Nowowiejskiej podczas niedzielnego miejskiego spaceru muzycznego, który jest ukłonem w stronę ulicznych muzykantów.

 

26 września, środa

 • 22:30-00:30
  Antybankiet
  Na zwieńczenie pierwszego dnia festiwalu zapraszamy na uliczny Antybankiet! Dlaczego Anty? Ponieważ nie będzie miał oficjalnej formuły, jednak musicie przyjść sami, żeby odkryć, co przygotowaliśmy. W kuluarach do rozsądnych godzin nocnych będziemy rozmawiać o ulicy w towarzystwie wrocławskich piw od Doctor Brew i nowatorskiej odsłony street-foodu.

27 września, czwartek

 • 22:30-00:30
  Tracks & Recreation
  Tracks & Recreation to wrocławski duet Moniki Nowak, tworzącej oryginalne wizualizacje, luźno nawiązujące do rysunków w Paincie oraz Jakuba Kasperkiewicza, który po raz pierwszy zaprezentuje swój ambientalny, gitarowy live. Ich występy, które miały miejsce m.in. w Przestrzeni Muzycznej Tony oraz nieczynnym już klubie Uff, wprawiały słuchaczy w szeroko rozumiany mindfullness.

28 września, piątek

 • 22:00-04:00
  Rap po godzinach feat. Radio LUZ
  Nie chcemy omijać tak ważnych dla historii muzyki ulic Bronxu. Dlatego w ramach festiwalu MIASTOmovie przygotowaliśmy specjalną kolaborację z redaktorami Radia LUZ, którzy nie tylko karmią siebie i słuchaczy klasyką gatunku, ale też znają jej najdziwniejsze i najszybsze formy.

Zagrają:
*Baby Meelo (Future Beats)
*Whyba (Regime)
*Lucca Cipriano (Ultradźwięki)
*Sebek Rogalski (Ultradźwięki)
*Szymon Baczyński (Burn the Roots)

29 września, sobota

 • 22:00-04:00
  Vogue & Diva House
  Muzyka ulicy jest często formą manifestu, a house, podobnie jak hip-hop, odegrał w historii amerykańskich miast bardzo ważną rolę społeczną. Między innymi za sprawą voguingu, który będziemy mogli zobaczyć na żywo dzięki Kamili Górny.Kamila Górny przedstawicielka pierwszego domu voguingowego w Polsce, House of Army. Wraz ze swoim domem rozkręca ten styl w Polsce, szukając wiedzy, studiując jego kulturę, jeżdżąc na warsztaty, uczestnicząc w różnych eventach w kraju i zagranicą oraz sama je organizując. Stara się rozpowszechniać go na naszej scenie tanecznej, a przede wszystkim ciągle się rozwijać. W swoim tańcu stawia na technikę, muzykalność oraz oryginalność ruchu. Specjalizuję się w takich kategoriach jak hands performance, arms control, runway oraz Old Way.

Zagrają:
*Madikoptah
*DJ Świnią
*Julius