BAZARCH WROCŁAW 2018 Święto książki o architekturze i mieście w Muzeum Architektury we Wrocławiu

29 września Muzeum Architektury we Wrocławiu i Fundacja Centrum Architektury zapraszają na drugą wrocławską edycja targów książek o architekturze i mieście Bazarch.

W Polsce jeszcze nigdy nie wydawano tylu książek na temat przestrzeni, choć są to przeważnie niskonakładowe publikacje małych wydawców, które trudno znaleźć w zwykłych księgarniach. W internecie jest wszystko, ale nie da się książki dotknąć i przekartkować. Dlatego Centrum Architektury organizuje targi, podczas których wszyscy miłośnicy dobrej przestrzeni będą mogli poznać i kupić na miejscu setki tytułów – nowości i rarytasy, bestsellery i końcówki nakładów.

Obecność potwierdzili do tej pory renomowani wydawcy i dystrybutorzy: Bęc Zmiana, Karakter, Architrend, Dodo Editor, Calroscuro, Konemann.pl, Międzynarodowe Centrum Kultury, kwartalnik RZUT oraz oczywiście Centrum Architektury i Muzeum Architektury.

Bazarchowi towarzyszyć będzie program wydarzeń towarzyszących. Przygotowaliśmy m.in. spotkania autorskie z:
– Beatą Chomątowską, autorką głośnej Betonii. Domu dla każdego (Wydawnictwo Czarne, gość festiwalu MIASTOmovie);
– Anną Cymer, autorką przekrojowej Architektury w Polsce 1945-1989 (Centrum Architektury);
– architektem Krzysztofem Mycielskim, który zaprezentuje monografię wydaną z okazji 25-lecia pracowni Grupa 5;
– Magdaleną Matysek-Imielińską, autorką książki Miasto w działaniu. Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa – dobro wspólne w epoce nowoczesnej (Bęc Zmiana).

 

Zapraszamy w sobotę 29 września, w godz. 11:00-18:00 do Muzeum Architektury we Wrocławiu. Wstęp wolny!

 

Partnerem imprezy jest MIASTOmovie.